Wednesday, September 21, 2022
HomeTravelZůstaňte fit i na dovolené — idealista/novinky

Zůstaňte fit i na dovolené — idealista/novinky

Dovolená jsou synonymem klidu, slunce a nekonečného potápění. Je ten správný čas na odpočinek a odbourání stresu z práce a každodenních úkolů. Je však důležité zachovat a wellness rutina: z procházky, jízdy na kole nebo dokonce plážových her s rodinou. Cvičení, ať už je jakékoli, je nezbytné pro péči o své zdraví – i během období odpočinku.

Ana Rita Faria, autorka projektu About Real Food (Arf), v článku napsaném pro noviny Público představuje 6 tipů, jak zůstat o prázdninách aktivní a zdraví. Zde je shrnutí toho, co můžete denně uvést do praxe.

1. Užijte si místo na dovolené

Zdravotní kouč vám doporučuje věnovat alespoň 20 nebo 30 minut denně cvičení fyzické aktivitě. Využijte pláže, například, abyste si vzali a chodit po pláži, plavat nebo dokonce hrát raketbal. Dobrý způsob, říká, jak dát tělu do práce a vyhnout se „celému dni sezení v ručníku“.

2. Zkuste aktivity

Ana Rita Faria věří, že dovolená může být také vhodnou dobou k vyzkoušení nových aktivit a uvádí příklady: lekce surfování, paddle surfing, kitesurfing, jízda na kajaku, jízda na koni atd.

3. Přineste si cvičební vybavení

A cvičení cvičení nemělo by to být chápáno jako povinnost, ale jako důležitý doplněk tělesné a duševní pohody. Motivační vzpruhou může být s sebou vybavení na prázdninové cvičení (například gumičky nebo švihadlo).


odstříknout

4. Jednoduché, ale účinné cviky

Pro ty, kteří se nechtějí ládovat výbavou na dovolenou, můžete podle odborníka vždy „cvičit s tím, co máte“. navrhuje Ana Rita Faria fitness cvičení za použití pouze tělesné váhy – dřepy, výpady, kliky, sedy-lehy a podobně.

5. Cvičte kdy a co nejvíce

Jde o to, abyste na dovolené nezanevřeli a nestresovali se cvičením. Naopak. 20minutová denní procházka po nábřeží by mohla stačit.

6. Sledujte své jídlo

Ne vždy, nikdy. Ideální bude vyzkoušet starat se o jídlo, udržení rovnováhy, aniž by vám vzalo potěšení z jídla s rodinou a přáteli. Ana Rita Faria nechává dvě důležité rady: pijte hodně vody a jezte sezónní ovoce a zeleninu.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments