Wednesday, September 21, 2022
HomeTechnology„živá laboratoř“ se zrodila v Braze – idealista/novinky

„živá laboratoř“ se zrodila v Braze – idealista/novinky

Braga pořádá “živá laboratoř” věnovaná baterie nové generace, podpora dekarbonizace a udržitelnosti v městském prostředí, což je jedna z největších a současných výzev pro komunity. Rozhodnutí bylo oznámeno při prezentaci výsledků projektu baterie 2030, v International Iberian Nanotechnology Laboratory (INL).

Podle oznámení citovaného v celostátním tisku by „živá laboratoř“ měla být realizována v druhé polovině roku 2023. Budova Gnration a přilehlé oblasti v centru města, „kombinující téměř 30 nových rušivých technologií vyvíjených v rámci Batteries 2030“. Cílem těchto technologií je přispět k vytvoření nového modelu výroby, skladování a řízení energie založeného na ekologických a obnovitelných zdrojích.

Projekt bude mít prvky jako:

  • “2. životnost” a vybijte baterie;
  • fotovoltaická elektrárna;
  • termoelektrické podlahové krytiny;
  • svítidla s větrnou energií;
  • elektrolyzér;
  • a nabíječka pro elektrickou mobilitu.


Přehled “Living Lab” v Braze / Obrázek z: https://baterias2030.pt

založeno na nízkouhlíková mikrosíťka, tato energetická komunita pomůže „nahradit spotřebu fosilních paliv“ a „snížit emise CO2 v městském prostoru“, říkají odpovědní za novou oblast.

Účelem laboratoře je „příkladem do budoucna“ a To „ukazuje nezbytný přechod od modelu centralizované výroby, dopravy a distribuce k modelu výroby v blízkosti míst spotřeby,“ tvrdí.

ONA “živá laboratoř” bude završením mobilizačního projektu Batteries 2030, který integruje více než 20 subjektů vědeckého, technologického a obchodního systému. Projekt, vedený společností dstsolar, s vědeckou koordinací INL, si klade za cíl reagovat na výzvy související s dekarbonizací a šířením udržitelných energetických komunit v souladu s iniciativami portugalské vlády a uhlíkovou neutralitou 2050.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments