Wednesday, September 21, 2022
HomeBusinessZačněte podnikat od nuly - Idealista/novinky

Začněte podnikat od nuly – Idealista/novinky

Sni a dělej – to je heslo těch, kdo chtějí vytvořit svůj vlastní podnik. Nestačí myslet, je třeba jednat. Není to jednoduché, zvlášť když to nevíme jak začít podnikat.

Stále více se o tom mluví podniknout E začít podnikatale často necháváme strach ovládat naše činy. Jestli chceš vytvořit firmuNedávejte sílu svým nejistotám! Prvním krokem je napsat svůj nápad a začít jej strukturovat? Níže vám vysvětlíme, co musíte udělat.

Hovořili jsme s Catiou Rodriguez, univerzitní profesorkou, kariérní mentorkou, cestovní konzultantkou a profesionální koučkou, která odpověděla na několik otázek, které by vám mohly dát pomoci začít podnikat.

Založení vlastního podnikání: kde začít?

První krok může být jednodušší, než se zdá: přijmout opatření. Káťa často vysvětluje, co se děje takto: lidé všechno organizují, připravují (hodně), a když to pochopí, uběhnou měsíce a roky a stále nezačali. Proto stojí za to zdůraznit důležitost začít a nejen si myslet, že „musíme začít“.

Někdy může uvedení myšlenky na papír pomoci učinit ji reálnější, takže první věc, kterou byste měli udělat, je:

  1. dát podnikatelský nápad ne papír
  2. Udělejte si seznam všeho, co potřebujete, abyste svůj nápad uvedli do života.
  3. Vkládejte témata pořadí přednosti.
  4. Začněte prvním úkolem na seznamu a pokračujte.

Investice do začátku podnikání

jestli tušíte co začněte podnikat s malými penězi je to nesplnitelná mise, máme dobrou zprávu: nepotřebujete velké investice. I když možná budete později potřebovat větší investice (vždy záleží na Oblast podnikání si vyberete) můžete začít malými akcemi, které vám umožní získat určitou návratnost reinvestujejak nám říká mentorka Káťa.

Pravdou je, že s notnou dávkou kreativity téměř ve všech oblastech podnikání můžete začít bez velkých investic, jak nám Káťa vysvětluje v případě restauračního podnikání: „pokud si budete otevírat restauraci, samozřejmě by měl investice ale i tak můžete začít s alternativními produkty jako online dokud nebude dostatečný zisk na investice do fyzického podnikání.“


Skrýt

Vytvořte si vlastní podnikání: s prací můžete práce na plný úvazek?

“Vysoce disciplína a ducha oběti,“ odpovídá Káťa. Zejména v prvních dnech se možná budete muset vzdát mnoha věcí, abyste získali budovat své podnikání. ALE založení firmy nemusí se to odehrávat tempem, které očekáváte, vše záleží na čase, který tomu věnujete, ale víme, že se občas stanou nečekané věci a je důležité si to pamatovat.

Možná se dokonce budete muset vzdát volný čas, čas s rodinou nebo přátelé, ale pokud jasně víte, jaký je váš cíl a cesta vpřed, vše se stane „otázkou Zůstatek”jak vysvětlila Káťa.

Zahájení podnikání: jaké jsou byrokratické procesy?

Jakmile si uspořádáte svůj podnikatelský nápad, stanovíte jasné cíle a stanovíte termíny, do kdy je hodláte splnit, je čas poohlédnout se po byrokratičtějším spektru. Důležité je, že když se rozhodnete začít svůj vlastní podnik informovat vás o všech souvisejících právních a byrokratických otázkách, jako jsou:

  • Hledejte v oblasti činnosti, co je legislativa v platnosti a dodržovat vše, co je stanoveno v vyhláška-ley v betonu.
  • vím to organizace které regulují vaše podnikání a rozvíjejí to, co vyžaduje zákon.
  • Jít do založení společnosti (existuje služba “Empresa na Hora”, která pomáhá)

vlastní Firemní registrace registrace je již nutná sociální pojištění A dovnitř finance, vysvětluje Káťa.

Musí být každá vytvořená firma registrována jako společnost?

Jako u všech pravidel, i v podnikání existují výjimky. Katia vysvětluje, že není nutné, aby se podnik registroval jako společnost, protože „ podnikatel může Osoby samostatně výdělečně činnétedy umí servis. To zjednodušuje zdanění, protože jakmile je společnost založena, fixní náklady každý měsíc, což se v určitých případech nemusí vyplatit.“

Podpora podnikání: jaké jsou iniciativy?

Ó Institut pro zaměstnanost a odborné vzdělávání (IEFP) podporuje podnikání a tvorbu pracovních míst, např Program na podporu podnikání a samostatné výdělečné činnosti a program Investe Jovem. Více se dozvíte zde.

Existuje několik podpor pro různé Oblast podnikání pro ty, kteří chtějí vytvořit svůj vlastní podnik. Instruktor radí kontaktovat organizace která řídí vaše podnikání zjistit o podpoře ve vaší konkrétní oblasti.

Založení vlastního podnikání: jaké jsou související daně?

Operační systémy daně spojený s vytvoření vlastního podnikání v závislosti na modalitě. Stejně jako ve společnosti existuje plat sociální pojištění Je to od IRS. Vzhledem k objemu obchodů je zde IRS společnosti a lze přidat i IRC.

Existuje také Typ společnosti s povinností mít organizované účetnictví, to znamená, že musíte zaplatit účetní, jak vysvětluje Káťa. jestli ty samostatný pracovník (tj. děláš servis), jediná platba, o kterou se musíte na začátku starat, je sociální pojištění.

Zahájení vlastního podnikání: Jak může obchodní mentor pomoci?

Říká to Káťa kariérního mentora možná zaměřte se na své zkušenosti. Katia však také zdůrazňuje, že „Mentoři si musí uvědomit, že by neměli podmiňovat jednání lidí, kteří mentorují.

Stejným způsobem lidé, kteří poučují nemohou vytvořit očekávání, že protože mají doprovod mentora, bude vše perfektní, protože chyby jsou součástí procesu. Slovy Katie: “mentoři by měli vést, ale konečné rozhodnutí je vždy na studentovi.”

začít podnikat

Skrýt

Na otázku, jakou nejlepší radu by mohla dát někomu, kdo začněte podnikat od nulyKatya odpovídá:začněte hned“, protože „čím dříve začnete, tím dříve začnete dělat chyby a tím lépe, co se vám během toho může stát podnikatel je to chyba, protože tak se člověk učí.” Když se tedy podnikání nedaří, neznamená to, že se musíte hned vzdát, naopak, mělo by vás to popostrčit k tomu, abyste příště byli ještě lepší.

Je důležité zkontrolovat, zda se váš nápad shoduje potřeba společnosti (nebo pokud vytváříte novou potřebu), prozkoumejte svou cílové publikum E definovat cíle. Proveďte rozsáhlý výzkum a změňte svůj obor. Na závěr vám Káťin mentor zanechá pár motivačních tipů, abyste se nebáli dělat chyby, protože ve skutečnosti „chyba je součástí způsob podnikatele“.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments