Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalVýhled trhu nemovitostí 2023 - Idealista / novinky

Výhled trhu nemovitostí 2023 – Idealista / novinky

Hrozí kolaps na globálním trhu s bydlením? Ty jsi ceny domů V některých zemích nadále rostou, i když v mnoha jiných se tempo růstu zpomalilo – například Evropská centrální banka (ECB) odhaduje, že ceny nemovitostí v zemích eurozóny jako celku poklesnou až o 9 % příští dva roky. V této souvislosti společnost Avalon Investment Research připravila analýzu globální realitní průmysl S předpovědí na rok 2023.

Vývoj cen nemovitostí

Na rozdíl od akciového trhu podle analýzy Avalonu potřebuje realitní sektor čas na pokles trhu, aby se tak stalo Nejnižší ceny domů. Když se kupující rozhodnou, že se nechtějí stěhovat, ceny okamžitě neklesnou. Obchod naopak vysychá a počet transakcí klesá, jak jsme již viděli. Prodejci po pár měsících začali snižovat své prodejní ceny, což je další fenomén, který se již v některých zemích začal objevovat.

Ale přesto, Domy se nesmí prodávat Protože kupující zůstávají stranou. Ve skutečnosti, když se domy neprodají, mnoho prodejců zvažuje stažení domů z trhu. To jednoduše znamená méně domů na prodej a méně podniků. V konečném důsledku však ceny domů klesají, když se oportunističtí prodejci stanou nucenými prodejci, protože úvěry již nejsou dostupné nebo z jiných ekonomických důvodů. Čím delší je cyklus recese nebo zvýšení cen, tím je pravděpodobnější, že k tomu dojde.


pixelů

Prognózy pro realitní trh v roce 2023

Analytici jsou rozděleni ohledně budoucího výhledu na trhu s bydlením. Někteří se bojí a realitní krize Podobně jako v roce 2008, zatímco jiní věří, že svět projde Stagnace nemovitostí. Ten bude hrát nezbytnou roli při omezování inflace, protože trh s nemovitostmi výrazně stimuluje ekonomiku svou silnou potřebou materiálu a práce.

Směřování trhu s bydlením nakonec do značné míry závisí na délce cyklu zvyšování cen. Na druhou stranu nižší ceny učiní domy dostupnější pro prvokupující z hlediska pořizovací ceny, ale splácet hypotéku může být stejně obtížné kvůli vyšším úrokovým sazbám.

Na druhou stranu, když prodeje domů klesnou, zásoby se hromadí A stavitelé přestávají stavět nové domy. To se projevuje ztrátou pracovních míst a sníženou poptávkou po stavebních produktech a materiálech, jako je dřevo a cement. V některých sektorech financí, maloobchodu, dopravy atd., které jsou vystaveny nemovitostem, existují také dominové efekty.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments