Wednesday, September 21, 2022
HomeDecorationvše, co potřebujete vědět - idealista/novinky

vše, co potřebujete vědět – idealista/novinky

Všichni si chceme užít a dobrý bazén během léto, kde se můžeme občerstvit a pobavit s rodinou a přáteli. pro ty, kteří mají terasu nebo zahradu, dobrou možností je instalace náhradního paletového bazénu, pokud to odpovídá zákonu. Je snadný, rychlý a lze jej znovu odložit, čímž se vyhnete zbytečnému zabírání místa na terase v zimních měsících.

Nicméně je to důležité starat se o svou údržbu abyste zajistili své trvanlivost a správná údržba jak v letních měsících, tak na konci sezóny, kdy je potřeba jej uskladnit.

Jak udržovat vyjímatelný bazén čistý

Obrázek s interiérem, stolek, malý, modrý Popis je generován automatickyPro správnou dezinfekci vody a konstrukce bazénu během používání existuje několik tipů a produktů, které byste měli mít na paměti při udržování bazénu v čistotě:

  • Použijte ve svém bazénu filtrační čerpadlo

Voda v bazénu by měla pravidelně cirkulovat, aby se nečistoty a chemikálie nedostaly na stěny. K tomu je nutné investovat a dobré filtrační čerpadlo. Doporučuje se nechat jej zapnutý alespoň 12 hodin denně a čas od času filtr kontrolovat, abyste viděli hromadění nečistot. Pokud je zjištěno příliš mnoho nečistot, je třeba je vyměnit za nové.

  • Odnímatelné čištění bazénu pomocí chlorových tablet

Dalším základním faktorem, který je nutné mít pod kontrolou, je výskyt řas a plísní. Efektivní způsob je použití chlorových tablet. Tyto tablety uvolňují látku postupně, aby byla zajištěna dlouhodobá péče a údržba po celou bazénovou sezónu.

Další alternativy k chlorovým tabletám jsou sůl nebo aktivní kyslík. Na každý litr vody by se mělo použít pět gramů soli. Naproti tomu aktivní kyslík je nejlepší aplikovat v noci, protože se snadno odpařuje. Oba jsou nejekologičtější a nejpřirozenější způsoby dezinfekce vyjímatelného bazénu.

  • Kontrolujte hladinu chemie na povrchu bazénu

Abyste udrželi vodu v bazénu v dobrém stavu, musíte zvážit a kontrolovat tyto tři chemické faktory:

1. alkalická úroveň: měl by být udržován mezi 100-150 ppm.

2. úroveň PH: mělo by se konat mezi 7.4 a 7.6.

3. hladina chlóru: měl by být udržován mezi 2-4 ppm.

  • Napravte nedbalost svého bazénu pomocí algicidů a plováků

Pokud jsme náš bazén zanedbávali více než obvykle, je možné, že je voda zakalená a dokonce se objevily řasy. Na všechno existuje řešení! Doporučujeme algicid nebo flotace. Plovoucí způsobí, že částice nečistot rostou, takže filtr snadněji přilne.

Jak čistit stěny odnímatelného bazénu

Pokud bazén používáte často a dobře se o něj starali, většinou se nesetkáte s vážnými problémy s nečistotami. Nikdy však neuškodí stěny a dno bazénu čas od času pečlivě umýt, abyste odstranili nahromaděné nečistoty:

  • Domácí péče pro čištění stěn a dna vyjímatelného bazénu

Existuje několik pro tyto situace a v plastové konstrukci domácí ošetřeníkromě neutrálního mýdla, které můžete použít k čištění stěn a dna bazénu:

  1. bílý ocet: Jako mycí prostředek na nahromaděné nečistoty můžete použít nádobí s vodou a pár kapkami bílého octa.
  2. mýdlo na nádobí: Toto je alternativa k octu. Produkuje příjemnější vůni a je stejně účinný.
  3. bělidlo: V extrémních případech můžeme smíchat pár kapek bělidla s velkým množstvím vody. To zabíjí odolné nečistoty a rychle odstraňuje bakterie.
  • Nástroje pro čištění stěn a dna vyjímatelného bazénu

Můžeme poškrábat povrch v nejobtížnějších místech použijte hadřík nebo v případě potřeby kořenový kartáč. Vždy dávejte pozor, abyste nepoškodili obrazovku. Po dokončení procesu ověřte bazén úplně opláchněte a několikrát. Vyhnete se tak zbytkům mycího prostředku při napouštění bazénu pro pozdější použití.

Jak vyčistit vyjímatelný bazén před jeho uložením