Wednesday, September 21, 2022
HomeTravelVlna veder? Objevte různá zajímavá místa ve městě — idealista/news

Vlna veder? Objevte různá zajímavá místa ve městě — idealista/news

V létě si dobré počasí žádá vyrazit ven, ale kdy? velmi horké Být na slunci není vždy snadné, že? Protože jsme také fanoušky bytosti svěží v létěrozhodli jsme se zde pro vás shromáždit některé z nich nejlepší místa k odpočinku uprostřed města.

Mezi Lisabonem a Portem, kavárny a pláže stranou, objevujte nejlepší místa k ochlazení uprostřed města. A někdy i s malou nohou ve vodě.

Kde se zchladit v Lisabonu

Víme, že vymyslet skvělá místa uprostřed města může vypadat jako výzva. Ale protože nechceme, abyste se cítili špatně vlny veder tento pocit, ukážeme vám, jak můžete lépe odolávat teplotám mimo pláž.

Vodní zahrada


wikimedia

Mezi stromy, v centrální ose Parque das Nações, najdete Vodní zahrada. Ideální pro rodinnou návštěvu, je blízko k Oceanáriu a Pavilonu poznání. s tebou vodopád, jezera, vodní sopky a zahradní stínynebudete odtamtud chtít odejít.

oceanárium

Lisabonské oceanárium

wikimedia

Je to jediné vnitřní místo, které jsme zde v tomto průvodci nechali, ale má svůj důvod: tučňáci! Kromě zábavné návštěvy moří vám garantujeme, že si zamilujete oblast tučňáků Oceanário. Je to daleko nejteplejší místa ve městě Lisabon uprostřed léta při 40ºC.

Vodovod

vodní linie Lisabon

Wikimedia Commons

Toto je místo, kde si můžete užít a letní odpoledne v dobré společnosti, na terase s vaším oblíbeným nápojem. Bonusem je, že kromě krásného výhledu můžete využít i umístění nohy ve vodě.

Molo Colunas / Ribeira das Naus

Sloupce lisabonského mola

Mark Lawson/Unsplash

Cais das Colunas se nachází v srdci historického centra hlavního města a vedle řeky Tajo ideální místo, kde si namočíte nohy. Slyšel jsem to teď k a malá pláž existuje pro ty, kteří nemohou odolat pocitu písku na nohou. A tady je tip: když půjdete o kousek dál podél linie řeky, dostanete se do Ribeira das Naus, kde máte sejděte dolů k vodě a na terasy na chlazený nápoj;

Zahrady Gulbenkianovy nadace

gulbenkian základové zahrady

Wikimedia Commons

Pokud nedokážete odolat kultuře, pak jsou tyto zahrady pro vás. plněné stromy a rohytady se ujišťujeme, že můžete užít si stíny svým vlastním tempem. A nejlepší? Je to přímo v centru města, ale uvnitř to díky kouzelné atmosféře působí, jako by venku nic neexistovalo.

Co dělat v Portu, když je příliš horko

Pokud bydlíte severněji, směrem na Porto, budete vědět, že cest je ještě více uniknout teplu. Mezi stinnými zahradami a spoustou vody si stačí vybrat svůj oblíbený program a začít přemýšlet, jak si vyberete chlaďte v nejteplejších dnech.

městský park

Městský park Porto

Wikimedia Commons

A nejoblíbenější park ve městě Porto, se rozkládá na 83 hektarech a je připraven přivítat všechny, kteří chtějí projít. S laky a různé přírodní odstínyje to ideální místo, kde si užít klid uprostřed města.

Serralves Garden

Zahrada Serralves Porto

wikimedia

Pro ty, kteří mají rádi kulturu blízko, je Zahrada muzea Serralves je to místo k návštěvě. S vysokými stromy a rekreačními prostory, tady můžete pro zchlazení v letních dnech.

Zahrada ctností

V centru města, za Justičním palácem, Jardim das Virtudes je perlou Porta. Je tichý, má fontánu, lavičky, ze kterých si můžete vychutnat úchvatný výhled na Douro, a je také domovem největšího Ginkgo Biloba v Portugalsku.

Přírodní rezervace ústí řeky Douro

Přírodní rezervace ústí řeky Douro

wikimedia

V Gaia, poblíž ústí řeky Douro, je přírodní rezervace Estuário ideálním místem užijte si na konci dne. Ideální pro ty, kteří to mají rádi sledovat západ slunce, mají nádherný výhled na moře, řeku a město. Vedle vody vždy zaručí čerstvější vzduch.

Přílivová pánev

Přílivová pánev

wikimedia

Na pláži Leça je Piscina das Marés prostorem, který spojuje řadu bazény se slanou vodoua s mořským vánkem těch, kteří jsou blízko moře. Nedávno prošly rekonstrukcí. Ideální prostor pro ty, kteří se rádi koupou a pro mladé.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments