Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalVe Francii je zakázáno pronajímat špatně izolované domy - Idealista / novinky

Ve Francii je zakázáno pronajímat špatně izolované domy – Idealista / novinky

Francouzská vláda rozhodla Snížení zvýšení nájemného V rámci plánu na boj s inflací a snížení dopadů zvýšení cen na příjmy domácností právě oznámila nové opatření pro sektor bydlení v regionu Udržitelnost. Nyní je Macronovým exekutivním cílem Zákaz pronajímání špatně izolovaných domůkterá spotřebovává přebytečnou energii, od příštího roku prostřednictvím tzv. „kontroly napájení“.

Konkrétně „energeticky náročné“ nebo „tepelné odpadní“ bydlení – se spotřebou více než 450 kWh na metr čtvereční za rok (označení energetické certifikace G) – nelze ve Francii od 1. ledna 2023 pronajímat.

“Ahoj realitní trh V procesu změn a obnovy,“ vysvětluje Louis de Merle, právní ředitel Národní agentury pro informace o bydlení (ANIL), s odkazem na aspekt klimatického práva, který od příštího roku ovlivní celý sektor.

téměř 13 % Domovy byly vyhlášeny! Na realitním portálu seLoger je považován za „plýtvání teplem“ a jeho odborníci spočítali, že tento typ nemovitostí ve Francii tvoří asi 10 % z celkového počtu (4,9 až 7 milionů domácností v celkovém inventáři 29 milionů domů). „V situaci, kdy ceny rostou, zejména ceny energií, Snížení spotřeby energie na vytápění doma Je to opatření, které může zlepšit kupní sílu Francouzů,“ říká právní ředitel tohoto subjektu, jehož úkolem je radit veřejnosti.


Fotografie od Atheny @Pexels

Čtvrtina Francouzů má doma rýmu

Uspělo asi 20 % Francouzů v pohodě doma Během zimy kvůli Nedostatek finančních prostředků nebo kvůli špatná izolace domu, podle vládních údajů. Tento problém se vyostřil v posledním roce v důsledku rostoucích cen energií v důsledku tlaku na dodávky ruského plynu, i když Macronův manažer podnikl kroky k omezení nárůstu nákladů pro soukromé zákazníky.

  • Aby se zabránilo plýtvání teplem, Majitelé domů se špatným energetickým hodnocením (Energetická certifikace třídy G) budou povinni provádět své izolační práce správně nebo je budou muset stáhnout z trhu při obnovení jejich smluv.
  • Operační systém nájemciOd vstupu zákona v platnost v lednu 2023 bude zase moci ze zákona vyžadovat, aby pronajímatel provedl renovaci, pokud se jedná o dům „odčerpávající energii“.

Od těchto reforem do Udělejte domy efektivnější Pro vlastníky domů to může být nákladné a vláda se snaží poskytnout poradenství a finanční pomoc Obchodní exekuce Nezbytné – V Portugalsku jsou tyto pilíře v současnosti platné pro zlepšení energetické účinnosti domácností.

Obavy ve Francii se týkají rizika, s novým zákonem zakazujícím pronájmy špatně izolovaných domů a závazkem práce na obejití problému bude část akcií nemovitostí stažena z trhu, což vyvine další tlak na růst nabídky a Ceny pronájmu.

V letošním roce bude 3,2 miliardy eur z veřejných prostředků přiděleno na renovaci soukromých domů ve snaze odklonit ty, kteří jsou zařazeni do skupiny G, od Aktivní certifikát. Tato situace může vést ke zvýšené „tvrdé konkurenci“ při hledání domova ve velkých městech, jako je Paříž, kde jsou Nedostatek nabídky bydlení K pronájmu.

„V tomto kontextu napjatého trhu můžeme vidět potíže některých nájemníků, kteří nemají dostatečné zdroje na zaplacení nájemného,“ komentuje de Merle s tím, že existují Cenově dostupné domy Pro lidi s nízkými příjmy, jako je sociální bydlení, které může pomoci tuto prekérní situaci zlepšit.

Riziko inflační spirály

Mezi problémy, které se týkají i právníků Vliv inflace na realitní trh Francouzsky: „Pronajímatelé mají každý rok potenciál zvýšit nájemné kvůli inflaci,“ říká de Merle s tím, že mnoho pronajímatelů to však nedělá kvůli udržení dobrých vztahů se svými nájemníky nebo kvůli složitosti procesu.

Aby se zabránilo tomuto děsivému zvýšení cen ovlivňujícímu kupní sílu, 16. srpna vstoupil v platnost zákon, který stanovil 3,5% strop. Nájemné zvyšuje strop Které pronajímatele mohou žádat o nájemníky domů a firem.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments