Wednesday, September 21, 2022
HomeDecorationužitečné techniky - idealista/zpravodajství

užitečné techniky – idealista/zpravodajství

požádat o a starý nábytek masivní dřevo, druh, který už téměř neexistuje, jeho přebarvení a dodání moderního vzhledu může přinést velké uspokojení. Kromě toho, že je to ekonomický a ekologický způsob renovovat nábytek. Zde jsou tedy některé techniky natřete starý nábytek a dejte mu nový vzhled.

Výběr barev a štětců

Správný nátěr musí být zvolen podle aktuálního úkolu. Lze provést jednoduchou a rychlou práci křídové barvy (křídové barvy), které jsou na trhu stále populárnější, protože mohou pokrýt jakýkoli povrch včetně kůže a kovu. Není nutné předem brousit nebo natírat, stačí povrch očistit a namazat. Štětec má také svůj vlastní význam: měkké nebo tvrdé štětiny, v závislosti na tom, zda chcete zlepšit tah štětce nebo ne. Nezapomeňte před použitím ponořit štětec do teplé vody, aby se štětiny znovu promíchaly a ztratily se uvolněné štětiny, aby neskončily v barvě, když začnete malovat.

Technika křížového tahu

při renovaci starý nábytekpokud nechceme, aby byly vidět tahy štětcem, nemusíme vybírat pouze a kartáč s měkkými štětinami, ale také roztírejte barvu tahy štětce nejprve jedním a poté druhým směrem. Barva se tak lépe promíchá a konečný výsledek je hladší.


Pixabay

šablonová podložka

Umíme vyzdobit i starožitný nábytek šablony. Stačí umístit model tam, kam chcete, možná ho přelepit páskou, aby se nehýbal, a natřít praskliny. Dávejte pozor, abyste kartáč nepřetěžovali; měli byste jeden použít kulatý kartáč s plochou špičkoulehkým poklepáním barvy jako polštářkem, jinak se vzor při odstranění šablony rozmaže.

barevné mytí

A technika praní barev při renovaci nábytku se hodí zejména tam, kde jsou vlysy nebo dekorace, které chcete zvýraznit a udělat z nich trojrozměrné. Spočívá v nanesení vrstvy barvy na ošetřený povrch a po zaschnutí překrytí další vrstvou jiné barvy, která se dobře naředí. Navlhčenou houbičkou pak odstraňte tuto druhou vrstvu barvy, která se pouze usazuje ve štěrbinách dřeva a dekorace tak působí staromódně.

moření

A technika moření je typické restaurování nábytku a dříve se skládal z nanášení vosků před nanesením barvy, které byly následně odstraněny, aby se vytvořil staromódní efekt. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je nanést několik vrstev barvy na povrch a poté některé z nich odstranit vypilovat vhodný. To vytváří “opotřebovaný” efekt, který dodává našemu renovovanému nábytku starožitný a živý vzhled.

křídovou barvou

Pexels

Suchý kartáč

Technika interiérového designu při přetváření starého dřevěného nábytku je také suchý kartáč, další způsob, jak vylepšit vlysy a reliéfy. Provádí se potápěním a štětec, nejlépe velký kulatý, v jiné barvě než je dominantní – tmavší nebo světlejší, podle požadovaného efektu, – barvu dobře nalijte na hadřík nebo houbičku a když je štětec téměř suchý, rychle ji rozetřete po ozdobách. zvýrazněno. Tímto způsobem se „obarví“ zvolenou barvou, výsledkem je a trojrozměrný efekt ao přeformulování.

Ochrana voskem nebo konečnou úpravou

Až skončíme malovat nábytek, musíme si jeden vybrat ochránce k utěsnění barvy a její trvanlivosti. Pokud nábytek nepodléhá nadměrnému opotřebení (například nábytek do obývacího pokoje), a vosková ochrana bude stačit. Vosk stačí rozetřít po celé ploše (nejlépe zvolit a tekutý vosk nanášejte štětcem, protože distribuce pevné látky může být velmi únavná) a poté ji vyleštěte měkkým suchým hadříkem. U nábytku, který je náchylnější k opotřebení, je lepší použít specifickou povrchovou úpravu.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments