Wednesday, September 21, 2022
HomeDecorationTriky na oživení rostlin — idealista/novinky

Triky na oživení rostlin — idealista/novinky

Rostliny zdobí, přinášejí radost a osvěžují prostředí, ale také trpí horkem. Když je silný, snadno vadnou, zvláště pokud byly vystaveny přímému slunečnímu záření. Před objevením prvních příznaků je třeba přijmout opatření. Jak můžeme oživit rostliny? Dáme vám několik jednoduchých tipů, které vám mohou pomoci v tomto úkolu.

Nejobyvatelnější

1. Dobrá hydratace

Když rostlina trpí úpalem, musíme ji nejprve navlhčit. Při vysokých teplotách nemůže míza přivést vodu na všechny listy, takže prvním příznakem je, že jsou měkké.

Proto je to důležité voda několikrát za sebousprej pro zvýšení vlhkosti prostředí (vždy, když nesvítí slunce).

vyměňte substrát
Nejobyvatelnější

2. Vyměňte platformu

pro oživit rostlinypotřebují nejen vodu, ale také a nový substrát pomoci udržet tuto extra hydrataci a poskytnout nové živiny. A mimochodem, pokud jste uvnitř, je dobré dát rostlinu do trochu většího květináče. Kamenná vrstva na vnější straně pomáhá udržovat vlhkost uvnitř.

venkovní rostliny
Nejobyvatelnější

3. Udržujte rostlinu mimo přímé sluneční světlo

Pokud již slunce poškodilo planta nebo pokud je teplo silnější než normálně, je třeba se vyhnout přímému vystavení. V interiéru stačí vyndat z okna, pokud jste poblíž, nezapomínejme, že brýle jsou efekty lupy. Místo toho se snažte umístit jej na co nejvíce větrané a chladné místo, ale daleko od klimatizace.

není tomu tak venkovní rostliny, které jsou mnohem zranitelnější, je jediným možným řešením instalace stínící sítě na jejich ochranu. Ideální je navléknout si ho jen přes den a sundat na noc.

pokojové rostliny
Nejobyvatelnější

4. Odstraňte zavadlé listy a stonky a seřízněte

A planta lépe se zotaví, když odstraníte suché listy a odřežete zavadlé stonky. Musí to být vždy provedeno zvenčí dovnitř. Zařízení tak neplýtvá energií na údržbu částí, které jsou již ve špatném stavu.

Snížená listy rostlin také pomáhá lépe se zotavit z úpalu. Toto prořezávání je více či méně intenzivní v závislosti na stavu exempláře. Nebojte se, pokud budete muset provést nějaký agresivní řez, protože to rostlině vrátí sílu k zotavení.

oživuje uschlé rostliny
Nejobyvatelnější

5. Poskytněte živiny

Ó nový substrát již dodává rostlině živiny, které potřebuje, aby znovu získala sílu, kterou potřebuje, aby se postavila na nohy. Stále mu ale můžete pomoci trochu víc. Hnojení není nutné ani dostatečné, ale obsahuje biostimulační přípravek, který pomáhá vytvářet zdravé listy.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments