Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalTato větrná farma bez lopatek vyrábí domácí energii - idealisté / Novinky

Tato větrná farma bez lopatek vyrábí domácí energii – idealisté / Novinky

jako takové zelené energie Nyní se stalo prioritou čelit energetické krizi v Evropě. mít Efektivnější domy V aktivním slova smyslu je to cesta. V tomto smyslu španělský inženýr David Yáñez vyvinul a Vítr Bez sklolaminátových čepelí a uhlíkového stěžně, který generuje energii prostřednictvím kmitání způsobeného větrem. Toto zařízení s názvem Vortex nevydává žádný hluk a je mnohem menší než tradiční větrné farmycož může tedy začít být možností Efektivnější domy dokonce Soběstačnost v energetice. Projekt je v současné době ve fázi výroby a až bude moci být sériově vyráběn, bude dostupný za dostupnou cenu pro každého.

Význam obnovitelných energií roste v době, kdy se hledají alternativní a efektivní řešení Výroba elektřiny Stala se prioritou v evropském prostoru vzhledem k závislosti mnoha zemí na plynu z Ruska. Výzkumníci a inženýři jsou odhodláni vyvíjet nové modely Solární panely a větrná energie. Ale tahle poslední Potřebují přístup k průmyslovému výrobnímu procesu, aby byly ziskové a dostupné při instalaci v rodinných domech.

Jeden z projektů aktuálně vyvíjí španělská společnost Vortex Bladeless v čele s inženýrem Davidem Yáñezem, který je držitelem pěti patentů. modely větrných turbín bez lopatek, ozubená kola nebo nápravy. Technologie tohoto zařízení je založena na rezonanci antény, jak je popsáno na webu. Skládá se z vertikálního válce připevněného k pružné tyči zasunuté do země, což je technologie, která zajišťuje, že zařízení tiše osciluje podle větru. Zodpovědní za projekt tvrdí, že tato technologie neruší obyvatele ani zvířata v místě, kde je instalována.


bezlopatkový vír

Ve výrobě jsou dva modely domácích větrných turbín

Jedním z hlavních modelů je tzv. Vortex Tacoma (pojmenovaný podle visutého mostu Tacoma Narrows ve Spojených státech), který má výšku asi 2,75 metru a odhadovaný výkon 100 wattů (3 kW). takže tohle Vítr být schopen výroba energie nutné udělat a soběstačný důmVybavení a instalace solárních panelů jsou vždy kombinovány.

Stožár je však v některých oblastech stále poměrně vysoký, proto společnost vyvinula i model Vortex Nano, který má výšku pouhých 85 cm. Tento model je ideální do domácnosti, ale i do obydlí Soběstačnost Bude nutné jej kombinovat s mnoha nebo s mnoha stejnými zařízeními Solární panely.

Tyto projekty jsou od Obnovitelná energie Získal finance z programu Evropské komise Horizont 2020, od investorů a grant od Repsol Foundation. Přestože se energie vyrábí z větru, její montáž a údržba jsou spíše než Solární panely od hodiny větrné farmy Normální.

Vývoj těchto modelů je zatím ve fázi výroby, takže se ještě nedostaly na trh. Takže ještě nevěděl co cena prostřednictvím kterého jej lze získat. tyto modely větrných turbín Je potřeba ji vyrobit tak, aby ji měla po kapsách všechny rodiny, které chtějí mít vlastní Efektivnější domy Z hlediska energie.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments