Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalTajemství hradu Balmoral, kde zemřela královna Alžběta II. - Idealisté / Novinky

Tajemství hradu Balmoral, kde zemřela královna Alžběta II. – Idealisté / Novinky

musel jsem Zámek Balmoral, ve Skotsku, které královna Alžběta II. strávila posledních pár dní – zemřela 8. září 2022 ve věku 96 let a zanechala po sobě odkaz, který zůstává v historii, neboť na trůnu setrvala více než 70 let. Památník byl navíc používán britskou královskou rodinou jako obvyklý cíl dovolená. Odhalujeme některá jeho tajemství.

V okolí hradu Balmoral je mnoho podivných věcí, od historie a architektury až po interiéry a okolní pozemky. Podle AD Spain sloužil památník také jako dějiště pro zvláště nezapomenutelnou epizodu ze čtvrté sezóny seriálu. korunaintitulado “Balmoral Test”.


Gtres

Kde se zámek Balmoral nachází?

Byl dokončen v roce 1856 a nachází se v Royal Deeside, Aberdeenshire, Skotsko, asi 800 kilometrů od Buckinghamského paláce (devět hodin jízdy).

Je to památka, která je v osobním vlastnictví Isabela IIPoté, co jej zdědila jeho rodina. Od roku 1852 je v držení královské rodiny a od roku 1848 je pronajímán.

Technicky vzato, zámek Balmoral existuje už od 15. století, ale je to jiné Konstrukce Vykoupení a expanze, ke kterým v průběhu let došlo, proměnily vlastnictví v něco úplně jiného, ​​než byla původní verze.

Hrad Balmoral, král britské královské rodiny

Wikimedia Commons

A co architektura zámku Balmoral?

Podle publikace je architektonický styl zámku Balmoral považován za baronské obrození a skotskou gotiku. Když princ Albert nemovitost koupil, rozhodl se, že je příliš malá na to, aby mohla hostit královskou rodinu. princ Královna Viktorie Jeho děti žily na hradě, když se stavěl nový hrad. Po jeho výstavbě v roce 1856 se ukázalo, že původní zámek zničit.

Náhrada byla postavena architekty Johnem a Williamem Smithovými (oba Skotové), byla postavena z místní žuly a uspořádána do dvou sekcí, z nichž každá obíhala nádvoří. Je třeba poznamenat, že věž s hodinami je dodnes dominantou hradu.

Později, po smrti prince Alberta v roce 1861, postavila královna Viktorie na pozemku několik budov. venkovské domy, který se stále používá. Jsou to například Garden Cottage, Baile-na-Coille a Karim Cottage.

Nedávno, v roce 2019, princ WilliamKate a její děti prý podle publikace bydlely v domě se třemi ložnicemi na pozemku zvaném Tam-na-Ghar.

Je třeba také poznamenat, že jedna z „vlastností“ zámku Balmoral, zvaná Birkhall, patřila králi Karlu III. a nyní královně Camille. Charles, syn Isabely II., zdědil majetek, když jeho babička, královna matka, zemřela v roce 2002, a tam pár v roce 2005 prožil líbánky.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments