Wednesday, September 21, 2022
HomeBusiness„Sport nás připravuje na život, vštěpuje hodnoty, jako je respekt a disciplína“...

„Sport nás připravuje na život, vštěpuje hodnoty, jako je respekt a disciplína“ — Idealista/news

Sportovci jsou 100% připraveni na jakoukoli výzvu, říká Pedro Carey v rozhovoru pro Idealista/news. Je to dáno tím, že podle futsalisty získané zkušenosti ve vysoce konkurenčním sportu jim daly dovednosti, nástroje, mocné schopnosti dívat se do budoucnosti s optimismem.

Jaké byly vrcholy vaší futsalové kariéry?

Cesta založená na důslednosti a vytrvalosti. Jako profesionální sportovec jsem vyvinul své vlastní programy (chování), které splňují požadavky vysoké konkurence.

Během své kariéry vrcholového sportovce jsem si uvědomoval důležitost plánování přechodu.

Jaké jsou hlavní problémy této nové fáze?

Skutečná výzva, navzdory skutečnosti, že se jedná o kariérní přechod, který byl dlouho zvažován a plánován. Během své kariéry vrcholového sportovce jsem si uvědomoval, že bude důležité plánovat přechod, i když k němu nedojde, jak jsem později plánoval. Nicméně bych byl 100% připraven. Od května 2020 jsem začal svou cestu jako realitní makléř v Century21 Dreamline.

Jak důležitý je sport pro překonávání obtíží, které se objevují v každodenním životě?

Podle hráče Cayetana, který odešel do fotbalového důchodu, „byl sport tím nejlepším vzděláním, které mi život dal“. Sport nás vychovává a připravuje na život. Vštěpuje hodnoty, jako je respekt, úsilí a disciplína. Vštěpuje návyky zdravého životního stylu, jako je výživa, hygiena, odpočinek. Podporuje komunikaci, týmovou práci, pokoru, vedení a odolnost. Jelikož je sport natolik široký, že pokrývá všechny oblasti související s lidským růstem, věřím, že po projití všech zkušeností nabytých ve sportu budeme jistě připraveni je v každodenním životě překonávat.


Pedro Carey

Jak se vyvíjí nová realitní činnost?

Vzhledem k celé pandemické situaci, které v těchto dnech čelíme, přiznávám, že školení a důslednost, o které usiluji, byly obtížnější, nicméně v důsledku veškeré dynamiky agentury, pro kterou pracuji, a mých kolegů jsem dokázala vyvinout, najít své dosavadní zkušenosti a získat stále více základních dovedností, aby mohla reagovat na potřeby, které trh vyžaduje.

Cílem spolu s prací Sportovní ambasády je co nejlépe se připravit na výzvy, které před nás nová realita staví.

Jak důležitá je sportovní ambasáda pro vaši integraci do pracovního života?

Velvyslanectví sportu mi poskytlo velkou podporu z hlediska mé nové struktury z profesního hlediska. Spolupracujeme od prosince 2019 (kdy jsem se vrátil do Portugalska). To bylo důležité a zásadní pro mé přizpůsobení se „nové“ realitě.

Mnoho rozhovorů se sportovci a bývalými sportovci hovoří o „bublině“, ve které žijí nebo se domnívají, že žijí již mnoho let. Jednoho dne však „bublina praskne“ a sportovec se cítí bezmocný. A proto je práce Velvyslanectví sportu zásadní.

V životě sportovce na konci (i v průběhu) kariéry nastává řada podmínek. Cílem spolu s prací Sportovní ambasády je co nejlépe se připravit na výzvy, které před nás nová realita staví.

Jaké další nástroje jsou pro sportovce důležité, aby se připravili na budoucí výzvy?

Sportovci jsou 100% připraveni na jakoukoli výzvu. Zkušenosti, které získali ve vysoce konkurenčních sportech, jim daly dovednosti, nástroje a mocné schopnosti dívat se do budoucnosti s optimismem. Co se stane, je, že v mnoha případech tyto dodatečné hodnoty nespojují s aplikací ve svém každodenním životě.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments