Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalPokles zisků zhoršuje likviditní krizi v oblasti nemovitostí - Idealista / novinky

Pokles zisků zhoršuje likviditní krizi v oblasti nemovitostí – Idealista / novinky

Hlavní stavitelé A Čína Podle analýzy jejich výsledků nemají dostatek hotovosti ke splnění svých závazků, což ukazuje na zhoršující se krizi likvidity v realitní sektor od státu.

Podle zprávy United Overseas Bank (UOB), investiční banky se sídlem v Singapuru, čisté zisky stavitelů domů klesly v prvních šesti měsících roku 2022 v průměru o 188 % meziročně. UOB analyzovala výsledky 32 čínské stavební firmy kótované na burze.

Lépe se dařilo státním stavebním firmám s meziročním poklesem zisku v průměru o 27 %, uvádí banka.

Mezi 32 soukromými staviteli se celková hotovost snížila o 13,8 %, což omezilo jejich schopnost splácet dluh, uvedla UOB.

CR Land, dceřiná společnost jednoho z největších čínských státních konglomerátů, China Resources Group, byla jediným stavitelem domů, který ohlásil nárůst hotovosti.

Je to obecně těžká situace. Stavebníci mají mnohem méně peněz na zaplacení Dluhy píše Raymond Cheng, realitní analytik společnosti CGS-CIMB Securities.

Čínská „pravidla hry“ se v roce 2021 změnila

V loňském roce začali čínští regulátoři požadovat po stavebních společnostech, aby omezily poměr pasiv k aktivům na 70 procent a na 100 procent. čistý dluh nad vlastním kapitálemCož vedlo ke vzniku krize likvidity v sektoru, která byla umocněna opatřeními v boji proti Covid-19.

Kolaps skupiny Evergrande, který překročil své závazky Hrubý domácí produkt Z Portugalska je to nejemblematičtější případ.

UOB se domnívala, že bez změn v politikách podpory ústřední vlády nebo náhlého posunu v úrovni důvěry trhu pravděpodobně vstoupí více čínských stavitelů domů. prorazit V blízké budoucnosti.

A realitní krize Má silné dopady na střední třídu země. Tváří v tvář napjatému kapitálovému trhu se sektor zaměřuje na obrovský podíl bohatství čínských domácností – podle různých odhadů asi 70 %.


Foto Javier Quiroga na Unsplash

Čínský trh s nemovitostmi je od roku 2021 v útlumu

Tato krize přichází také v citlivém politickém okamžiku. Čínský prezident Si Ťin-pching se chystá na třetí funkční období převzít funkci generálního tajemníka Komunistické strany Číny, což je v rozporu s politickou tradicí posledních desetiletí.

A realitní trh Od července 2021 je v recesi. Mezi 27 čínskými stavebními společnostmi kotovanými v Hong Kong Stock ExchangeEPS Agile Group Holdings meziročně klesl o 59 %.

Stavitelé KWG Group Holdings a China Vanke zaznamenali pokles zisku na akcii o více než 40 % oproti předchozímu roku.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments