Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalKonec víz pro Rusy v EU - Idealista / novinky

Konec víz pro Rusy v EU – Idealista / novinky

Diplomatičtí hlavy Evropská unie Evropská unie dosáhla tuto středu v Praze politické dohody s cílem Konec dohody o zjednodušení vízového režimu s RuskemTento „vyvážený kompromis“ přivítal ministr João Gomes Cravinho.

Ve vyjádřeních na závěr neformálního setkání ministrů zahraničí sedmadvaceti zemí, kterému dominovalo téma Pohyb ruských občanů v Evropské uniiJoão Gómez Cravino poznamenal, že navzdory rozdílným postojům mezi členskými státy na začátku této diskuse – některé obhajovaly úplný zákaz vstupu ruských občanů do komunálního prostoru – bylo možné dosáhnout „sdíleného řešení“, čímž bylo obtížné tak učinit. Udělování evropských víz Rusům.

„Ačkoli někdy docházelo k intenzivnějším okamžikům diskuse, vždy existovala velká touha najít řešení sdílené všemi, a to bylo možné, jmenovitě s Dokončení dohody o zjednodušení vízového režimu s Ruskemřekl ministr zahraničí.

S vědomím, že tato dohoda o zjednodušení vízového režimu „byla podepsána v rámci strategického partnerství s Ruskem v prvním desetiletí tohoto století“. [em 2007]”Toto strategické partnerství již neexistuje,” zdůraznil Joao Gomez Cravinho.

„Neexistuje žádný důvod, abychom měli ve vztahu k Rusku mechanismus zjednodušení vízového režimu, který nemáme s mnoha jinými zeměmi světa, a proto ukončíme dohodu o zjednodušení vízového režimu,“ řekl a dodal, že „to povede k na mnohem vyšší stupeň poptávky, takže Těsnější síto při ověřování dokladů pro cestující do Evropské unie“.

Na druhou stranu prozradil, že se vyvíjí i „komplexní technická práce“ související s Ruské obchodování Už jsme viděli, a to vzhledem k tomu, že právě teď „je jich asi 12 milionů Vydávání schengenských víz pro ruské občany‘, různé délky.

Víza již udělená Rusům stále zůstávají

Ministr vysvětlil, že členské státy EU nyní „přesně kontrolují podmínky, které umožňují vyžadovat“ pohyb ruských občanů na udělená víza, a poznamenal, že „některé země, zejména ty, které mají pozemní hranici s Ruskem, mají hraniční území s Ruskem.” Důležité důvody z hlediska národní bezpečnosti chtějí mít tento tok pod kontrolou, protože existují desítky nebo dokonce stovky tisíc Rusů, kteří mohou v zemích s malým počtem obyvatel narušit rovnováhu.“


Autor fotografie Andrea Piacquadio @Pexels

S vědomím, že v zásadě Víza jsou již udělena “Zůstává v platnosti,” poznamenal šéf diplomacie, “vízum neznamená automatické právo na vstup,” protože “každá země má právo se domnívat, že potenciální návštěvník může představovat národní hrozbu, a proto vyžaduje přístup.”

„Nyní vidíme, jak lze tuto realitu uvést do praxe, zejména v zemích, které již mají velmi velký počet ruských občanů, z nichž někteří to myslí dobře, dokonce prchají před režimem. [Vladimir] Putin a další, kteří mohou provádět akce ohrožující národní bezpečnost těchto zemí.”

Víza pro ruské občany vydávaná Portugalskem

není případ PortugalskoOdhadl, že „zásadně se změní to, že v důsledku vypršení platnosti dohody o usnadnění udělování víz bude menší tok“, ale poznamenal, že ve srovnání s roky 2018 a 2019 již Portugalsko vydalo „v současnosti mnohem méně víz“. “ a konec dohody o uvolnění sníží tok, který sám o sobě není důležitý.

João Gómez Cravino, který den předtím, když dorazil na toto neformální setkání, vyjádřil svou podporu ukončení dohody o zjednodušení vízového režimu, ale postavil se proti úplnému zákazu vydávání víz, který by postihoval celou ruskou populaci, a poté uvítal, že jednota mohla být zachována Mezi 27 v případě by mohlo vést k rozdělení.

„Jsme 27 zemí, 27 geografických oblastí, 27 historických zkušeností a 27 současných skutečností, takže je přirozené, že od začátku budou různé úhly pohledu,“ řekl a uvítal „obrovskou vůli“ zapsanou v místnosti „a tím, cestu, úspěšně zachovat jednotu v rámci Evropské unie.

A ministr zopakoval, že „myšlenka klimatizace ruský příjezd Je to myšlenka, která by neměla být považována za zahrnující celý ruský lid, takže to bylo považováno za „vyvážený kompromis“.

„Nechceme měnit omezující opatření, které jsem zavedl Invaze na Ukrajinu Do jisté míry proti celému ruskému lidu, a proto musíme být selektivní v tom, jak omezení aplikujeme […] Nejdůležitější je najít základ, který je přijatelný pro nás všechny a má skutečný dopad. Věříme, že tato opatření mají skutečný dopad a jsou to opatření, se kterými jsme spokojeni.”

Nové vízové ​​předpisy EU musí být formalizovány

Šéf diplomacie vysvětlil, že vzhledem k tomu, že jde o neformální setkání, „nerozhoduje oficiálně“, ale po tomto „konsensu na politické úrovni“ dosaženém v Praze, Institucionální a technická práce bude pokračovat v BruseluOčekává se, že dohoda o usnadnění s Ruskem vyprší a „Nové pokyny k vízůmFormalizuje se „v příštích dvou týdnech“.

Toto neformální setkání ministrů zahraničí, kterému v úterý předcházelo podobné formální setkání ministrů obrany, bylo „rentiérem“ pro společenskou politiku a konalo se jen několik dní po oslavách šesti měsíců od ruské invaze na Ukrajinu.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments