Wednesday, September 21, 2022
HomeTravelJak udržet potraviny čerstvé v létě: základní tipy — idealista/novinky

Jak udržet potraviny čerstvé v létě: základní tipy — idealista/novinky

ty chceš udržovat potraviny čerstvé na výlety na pláž, procházky v přírodě nebo dlouhé procházky v lese? V parném vedru je velmi běžné, že se jídlo kazí, když se nechováte nejlépe.

Dnes jsme se rozhodli vyřešit vaše problémy a představit vás tipy, jak udržet potraviny čerstvé s odvoláním na termoboxy na oběd nebo jiná řešení. Chceme, abyste si užili každé dobrodružství, aniž by se vám na hodiny obracel žaludek.

Konzervace potravin: základní tipy


Pexels

Po nákupní výlet Je důležité dodržovat sadu kroků skladování potravin v létě. Nechceme, aby vám na vašich sólových nebo rodinných výletech něco chybělo.

 1. Prvním krokem je správná volba čerstvé jídlo jít na procházku. Při vysokých teplotách byste měli dát přednost svěží letní recepty, jako jsou saláty, ořechy, obilný chléb, sezónní ovoce nebo předvařené potraviny. Paštikové sendviče jsou také skvělou volbou občerstvení na pláži;
 2. Rozdělte jídlo na porce, aby bylo uvnitř vše organizováno balíček s obědem a usnadněte si sdílení se svými společníky. Potraviny lze umístit do uzavíratelných sáčků, zabalit do potravinářské fólie, hliníkové fólie nebo zabalit do tupperware;
 3. dát potraviny v lednici nebo mrazáku, takže vydrží déle čerstvé. Měl by být odstraněn pouze několik minut předem a ideálně umístěn do a ledovec. Také dát lahve s vodou v lednici co budete na své cestě potřebovat;
 4. S teplem, které je cítit, je to důležité držet čerstvý termo obědový box. Můžete si to nechat uvnitř rozdělení domu tam, kde není tolik slunce nebo si můžete den předem dát kostky ledu a nalít vodu, když jdete na procházku;
 5. pro ty nejlepší uspořádání jídla začněte tím, že umístíte zmrazené lahve na dno termosky na oběd. Další jsou potraviny v tupperware a nahoře nejjemnější potraviny. Nápoje, jako je limonáda nebo přírodní džusy, by měly být umístěny v jiném termo obědový box;
 6. Jakmile dorazíte na pláž nebo na perfektní místo na piknik, dejte tašku do stínu. Potraviny vydrží ještě déle, pokud je ponecháte mimo strom.

Málokdo ví, ale termobox by nikdy neměl být plný. Nechte několik prázdných míst pro cirkulaci vzduchu, aby jídlo déle přežilo.

Jídlo na pláž: od zeleniny po ovoce

celé ovoce na pláži

Pexels

Ovoce je náš nejlepší přítel horké letní dny. Věděli jste však, že není vhodné brát banány oddělené od trsů na pláž? Nebo že jablka stačí oloupat jen pár sekund, než je vložíte do úst?

Na pláž nebo na piknik by mělo vzít všechno ovoce i proto, aby nedošlo ke kontaminaci.

 • banány: rozhodněte se pro banány, které nemají příliš žlutou barvu. Jinak mohou být přezrálé a rychle hnijí. Měli byste ho oddělit od trsů pouze tehdy, když se chuť k jídlu začne utahovat;
 • jahody: jahody si můžete vzít na pláž, pokud byly před vložením do mrazáku umyté velkým množstvím vody a trochou octa. Dokud musí být stráže dobře vysušené;
 • Mrkev: bohatá na vlákninu, mrkev chrání pokožku a pomáhá držet bronz sluneční. Lze je vzít na pláž nebo na výlety, celé a zabalené v hliníkové fólii;
 • Jablka: oddělte je od ostatního ovoce a přidejte brambory, abyste měli jistotu, že se neuvaří příliš rychle;
 • Meloun: aby nemiloval, musí meloun nakrájíme na plátky jen když jste na pláži. Můžete také vytvořit mini melounové kebaby s melounem, mozzarellou, tenkou šunkou a lístky bazalky. Ke konzervaci v nádobách postačí trocha soli a oleje;

Čerstvý sýr a dokonce i uzená masa lze dokonale kombinovat s tímto ovocem a zeleninou čerstvé letní saláty a bohaté na bílkoviny.

Letní recepty: Piknikové sendviče a saláty

Salát z čerstvé cizrny a pepře

Unsplash

Musíte být velmi opatrní s tím, co si vezmete na pláž, protože v současné době existují potraviny, které není vhodné vystavovat teplu a i ty nejodolnější se mohou zkazit a vytvářet otrava jídlem.

Nejlepší Plážové sendviče musí být připraveny s obilným chlebem nebo zábaly. Zde jsou nějaké příklady:

 • Celozrnný chlebíček s tuňákovou paštikou: jeden z nejjednodušších na přípravu, budete potřebovat pouze tuňáka, citronovou šťávu, vařená vejce a rajčata.
 • Hummus a guacamole sendviče: s několika plátky avokáda, citronovou šťávou a trochou hummusu můžete mít lahodný sendvič. Může být doplněn o okurky nebo rajčata, aby byl ještě barevnější;
 • Salát z čerstvé cizrny a pepře: pro ty, kteří tráví více času venku, můžete připravit čerstvý a velmi výživný salát s cizrnou, ořechy, barevnými paprikami, zelenými fazolkami, okurkami a cibulí.

Neberte si na pláž produkty jako vaječný krém, šlehačku, korýše nebo smetanový jogurt. Navrch by měly být umístěny míče Berlíňanů, které jsou oblíbenci Portugalců termální ledovcev případě, že je chcete vzít na pláž.

avokádový sendvič

Unsplash

nezapomeň přinést vodu na pláž Je skvělé, že zůstáváte hydratovaná. Během cestování se nedoporučuje pít alkoholické nebo nealkoholické nápoje, protože mohou vést k dehydrataci.

Jaká je ideální teplota pro skladování potravin?

A Národní program podpory zdravé výživy navrhuje na oficiální stránce řadu péče. Je důležité uchovávání potravin v lednici a mrazeníprotože zabrání výskytu škodlivých mikroorganismů.

V chladničce by se potraviny měly uchovávat při teplotě 0 až 10 °C. Na spodní police musíte umístit produkty, které chcete rozmrazit, na střední police ještě zavřené maso a ryby a nakonec jogurty, šunku a vařená jídla. V mrazáku nesmí být teploty vyšší než -18ºC.

Co takhle chladiče a chladicí taškyskladování potravin se bude lišit mezi 4:00 a 16:00 v závislosti na materiálu použitém k výrobě.

Kde koupit termochladiče a obědové boxy na pláž?

termotaška

Kontinent

Tak jako chladiče a chladicí tašky Na léto jsou nezbytným artiklem prakticky v každé domácnosti a najdete je v hypermarketech a supermarketech. Seznamte se s některými funkcemi:

 • Termální obědové boxy: nemají chladicí kapacitu, ale mohou udržujte ovoce a saláty čerstvé během pobytu na pláži. jeden balíček s obědem pojme až 20 litrů, od 20 do 50 litrů nebo více, přizpůsobeno každé domácnosti.
 • Chladiče a termotašky: kapacita začíná od 5 do 100 litrů, doporučuje se pro nejteplejší dny a pro delší setkání. Pokud umístíte kostky ledu nebo talíře, úložná kapacita se zdvojnásobí.

Obvykle termoboxy na oběd jsou vyrobeny z polyesteru, takže jsou lehčí. Již ledovce jsou robustnější, protože mají polypropylenovou vrstvu. Měli byste jít po pevných kovových chladičích, protože vydrží déle a jsou velmi odolné.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments