Wednesday, September 21, 2022
HomeDecorationjak se dělá dům - idealista/novinky

jak se dělá dům – idealista/novinky

Vše nasvědčuje tomu, že léto končí. Déšť je zpět v Portugalsku spolu s oblačností. Teploty jsou zatím mírné, ale příchod nové sezóny je za dveřmi. Takže, abyste mohli připravit dům lépe na příchod podzimuzanecháváme vám tipy pro každé odvětví ve spolupráci s platformou habitissimo, která se specializuje na výstavbu domů, rekonstrukce a služby.

Připravte si obývací pokoj a jídelní kout

Tyto dvě místnosti je důležité připravit na chladnější počasí a dbát na to topné systémy stra všimněte si, že funguje správně. Využijte výhod a nechte si opravit topení, abyste se ujistili, že vše funguje tak, jak má, a ušetříte tak svůj účet za elektřinu. Pokud jde o zdobení, dejte do obýváku spoustu polštářů a přikrývek, volte zemitější tóny jako hnědou, lilkovou nebo šedou a určitě celou sestavu doplňte rostlinami.

odstranit rozlití

podzimní pokoj

Na konci náročného dne není nic lepšího než relaxovat v ložnici. Abychom připravili tuto místnost na podzim, začneme tím, že nahradíme nejčerstvější textilie teplejšími přehozy a přikrývkami, se zaměřením tuny pastelů, protože podporují klid a relaxaci. Doplňuje některé odstíny hnědé nebo i zelené v malých odstínech. A konečně, pokud chodíte s křeslem nebo pohovkou do vaší ložnice, může to být ideální čas pro investici. trochu přidat polštáře a přikrývky do nového křesla a vytvoříte si tak velmi příjemný kout, ze kterého můžete pozorovat, jak vypadává listí.

dekorace pokoje
odstranit rozlití

koupelna odolná proti chladu

Když se počasí ochladí, je obtížnější se osprchovat nebo vykoupat. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste tomu zabránili. Nejprve investujte do roztomilých textilií, které vás přivítají tím nejlepším způsobem, jakmile vylezete ze sprchy. Pak, pokud ještě nemáte vyhřívaný věšák na ručníky, může být vhodná doba k jeho instalaci. Přidejte malý nástěnný nebo přenosný ohřívač, který můžete zapnout minutu před koupáním, a budete mít koupelna teplé a velmi příjemné i v nejchladnějších ročních obdobích.

zdobit koupelny
odstranit rozlití

podzimní kuchyně

A kuchyně je to jedna z místností, kde trávíme nejvíce času bez ohledu na roční období. S hojností podzimu může být tento prostor trochu neuklizený, proto je důležité investovat do úložných košů a hrnců, zejména vyrobených v přírodní materiály. Další dobrou možností je vsadit na opětovné použití předmětů ke stejnému účelu. A konečně, pokud ještě nemáte bylinkovou zahrádku ve své kuchyni, nyní by mohl být vhodný čas si ji vytvořit – může to být něco tak jednoduchého, jako je několik malých květináčů nebo vertikální bylinková zahrádka.

podzimní kuchyňské trendy
odstranit rozlití

užít si venku

Může to být na zahradě, na terase nebo na malém balkoně, ale je to možné připravit venkovní prostory na podzim. Sází na různé rostliny a textilie, jako jsou polštáře, přikrývky, předložky a pufy, vše v zemitých a útulných tónech. Pokud teploty hodně klesnou, vždy můžete topnou houbu umístit mimo dům nebo pokud možno vsadit na tradičnější způsob vytápění.

venkovní dekorace
odstranit rozlití

Zvýšení účtu za elektřinu

Příprava domu na podzim děje se toho mnohem víc než jen zdobení: musíte se připravit na to, že váš účet za elektřinu poroste. Máme totiž zapnutá topidla, což vždy znamená vyšší spotřebu elektřiny. Ohřátí vody na přijatelnou teplotu v chladných dnech navíc vyžaduje více energie.

pro ušetřit na účtech za elektřinu, ujistěte se, že vaše topné systémy fungují dobře – vadné vytápění může způsobit, že utratíte mnohem více, než jste očekávali. Zateplení domu je dalším faktorem, který je třeba zvážit, v neposlední řadě proto, že v dobře izolovaném domě nedochází k únikům tepla, což umožňuje efektivnější práci všech topných systémů. Pokuste se proto případné problémy s izolací vyřešit dříve, než přijdou nejchladnější dny.

ušetřit na světle
odstranit rozlití
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments