Wednesday, September 21, 2022
HomeDecorationJak ochránit psí boudu — idealista/novinka

Jak ochránit psí boudu — idealista/novinka

Chladnější a šedivější dny nás lákají trávit více času doma se psem. Ne všichni se ale uvnitř čtyř stěn chovají slušně. Někdy dům vypadá jako skutečné bojiště, které je třeba vyzkoušet chránit pohovku, záclony, koberce a nábytek Domácí mazlíček. Řešení této situace ale může být mnohem jednodušší, než si myslíte. V tomto článku vám prozradíme, jak na to chránit domov vašeho čtyřnohého přítele s těmito léky.

Nepříjemné pachy: jak zabránit psovi, aby kousal pohovku


Canva

Puberta, úzkost, stres, velmi sedavý život, potřeba pozornosti nebo přirozená tendence kopat díry mohou způsobit, že se váš chlupatý přítel roztrhne potah na pohovku a podložky úplně zničit. Pokud tedy chcete zabraňuje psovi kousat pohovkumusíte se pokusit pochopit, co je za jejich destruktivním chováním, a v případě potřeby změnit jejich způsoby (a možná zřídit plážové útočiště, kam se psi mohou dostat, aby váš přítel mohl běžet a spotřebovat trochu energie).

Mezitím můžete napařování pohovky s roztoky, které uvolňují pachy, které psům vadí, jako je ocet, bílé víno a citrusové plody. Tyto pachy zmizí dostat zvíře z gauče.

Jak zabránit tomu, aby pes potřeboval pohovku?

Jak zabránit psům, aby ničili pohovku

Canva

Výchozím bodem je pochopit, proč se váš mazlíček rozhodl odpočívat na vaší pohovce. A v tomto procesu byste měli dokonce mluvit s veterinářem, protože váš pes může mít patologii, která mu znesnadňuje močení pouze na správném místě. Ale může být i váš přirozený instinkt z vymezení nebo projevení ochoty pářit se v říji. Navíc se může jednat o chování, které je považováno za způsob, jak získat pozornost majitele.

Když se snažíte pochopit, proč se váš pes rozhoduje močit na gauč, můžete se pustit do práce a začít ji chránit hned teď. Jako? Na pohovku naneste gel s esenciálními oleji a levandulovou vůní. Tyto silné pachy může zabránit psovi v přiblížení se k prostoru. Obvykle se to stane do týdne nepřetržitého, opakovaného používání.

Demontáž: jak chránit pohovku?

psi na pohovce

Pot jsme my

A změna srsti zvířete jde o fyziologický jev, který se vyskytuje po celý rok a zesiluje na jaře a na podzim. Protože jde o přirozený a nekontrolovaný proces, je nejlepší začít chránit pohovku. Jako?

  • Položte potah na pohovku: nejlépe z mikrovlákna, odolného a snadno čistitelného materiálu, který lze prát v pračce;
  • Až budete prát čalounění pohovky, dejte do pračky houbu na mytí nádobí. Jedná se o DIY řešení pro přilákání vlasů zachycených v tkaninách. Případně si můžete koupit speciální lapač kožešin.
  • Vysávejte pohovku denně: vynechejte také lepicí váleček nebo vlhkou gumovou rukavici (klasika používaná na domácí úklid);
  • kartáčovat psa pravidelně proti směru vlasů, aby se urychlil proces vypadávání vlasů.

Jak chránit nábytek vašeho psa: kouzelná formule

psi uvnitř

Amoreaquattrozampe

Možná kvůli staré tradici používání chilli papriček k přesvědčování dětí, aby si nekousaly nehty, se lidem často doporučuje používat toto koření chrání nábytek psa. Nic nemůže být horšího: psi a lidé mají odlišné střevní systémy a existuje riziko návratu potravy ze žaludku do úst a dokonce i gastritida.

Aby se zabránilonekouše dřevo nábytkumůžete použít repelent, který se skládá z:

  • 240 ml vody;
  • 20 kapek eukalyptového esenciálního oleje.

Vložte řešení a výparník a dobře protřepejte, poté posypte místa, kam pes obvykle kouše. Uvidíte, že silná vůně eukalyptu udrží vašeho psa daleko od cílové oblasti.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments