Wednesday, September 21, 2022
HomeTechnologyItálie zakazuje Google Analytics – idealista/news

Itálie zakazuje Google Analytics – idealista/news

Tělo, které zaručuje soukromý život V Itálii proti němu byla přijata opatření (Guarante Privacy). Google Analytics, podobně jako tomu bylo ve Francii a Rakousku. Ve čtvrtek (23. června 2022) varovala společnost Caffeina Media srl ​​​​​​​​, která tento nástroj použila, na svém webu a požádala o jeho odstranění do 90 dnů. Žádost se však neformálně vztahuje na všechny společnosti využívající Google Analytics, protože problém je rozšířený. Italský panel dospěl k závěru, že zařízení bylo a převod ilegální Kostky Evropany do USA.

„Šetření ochrany údajů společnosti Garancia dospělo k závěru, že správci webových stránek používají Google Analytics cookiesinformace o uživatelských interakcích s výše uvedenými webovými stránkami, jednotlivými navštívenými stránkami a nabízenými službami,“ uvedla organizace Transalpine v prohlášení.

„Mezi mnoha shromážděnými údaji bude i IP adresa informace o zařízení uživatele a informace o prohlížeči, operačním systému, rozlišení obrazovky a zvoleném jazyce a také datum a čas návštěvy webové stránky. Ukázalo se, že tyto informace byly předány do Spojených států. Při konstatování nezákonnosti postupu bylo zopakováno, že IP adresa je považována za osobní údaj a i když je zkrácena, nestává se anonymní, vzhledem k tomu, že Google obohatit ji o další data, která má,“ píše se v poznámce.

Jak uvádí italský list Il Sole 24 Ore, k tomuto bodu se dospělo až poté Soudní dvůr Evropské unie V roce 2020 byly zrušeny právní nástroje, které vytvořily data přenášená z Evropy do Spojených států, protože nebylo zaručeno právo Spojených států na vládní dohled nad takovými daty. Nyní se projednává nová smlouva o spolupráci přenos dat a dodnes panují nejistoty pro společnosti využívající americké služby.

„Záruka ochrany údajů zvláště zdůraznila možnost, že by vládní orgány USA a zpravodajské agentury mohly mít přístup k předávaným osobním údajům bez odpovídajících záruk, přičemž v tomto ohledu zdůraznil, že ve světle indikací Edpb (doporučení č. 1/2020 ze dne 18. června 2021) ) , opatření, která tvoří prostředky přenosu přijaté společností Google, v současné době nezaručují odpovídající úroveň ochranu osobních údajů počet uživatelů,“ stojí v dokumentu.


Fotografie Marcuse Aurelia

Na konci 90denní lhůty zkontroluje Záruka ochrany údajů – rovněž na základě konkrétních kontrolních činností – soulad předávání údajů prováděných správci údajů s nařízením EU.

Společnost Caffeine Media zkrátka riskuje, že ano sankcionováno, opakující to, co se dosud v Evropě stalo. Vzhledem k aktuální situaci ve Francii a Rakousku byla sankce pouze varováním regulační nejistota.

„Společnosti by měly zvážit, zda se tohoto nástroje zbaví, protože není jasné, zda jej lze v EU používat,“ uvedla Anna Cataleta, právnička a expertka na ochranu údajů, kterou cituje publikace. veřejná správa již nepoužíváte Google Analytics.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments