Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalIlha da Queimada Grande, nejnebezpečnější na světě - ideál / zprávy

Ilha da Queimada Grande, nejnebezpečnější na světě – ideál / zprávy

Ostrovy jsou často magnetem pro rekreanty. Jsou tu nějaké pro dobrodružné povahy a některé pro ty, kteří chtějí jen ležet v písku a nedělat nic jiného, ​​dobít baterky a vrátit se v září s novým duchem. A v katalogu ostrovů pro každý vkus jsou také ostrovy, na které byste nechtěli vkročit, i kdybyste jako jediný přežili ztroskotání. Mluvíme o ostrov Quemada Grande, V Brazílii, která je považována Nejnebezpečnější na světě – Díky jejím hadům.

Tento kus země je domovem Pothrops Insularisdruh zmije, který se vyznačuje svou velikostí (až 70 cm, i když existují exempláře větší než 120 cm): její uštknutí může mimo jiné způsobit nekrózu, krvácení a selhání ledvin.


Wikimedia Commons, CC BY-SA

Kolik je na tomto ostrově vzdáleném pouhých 35 km Praia Brava? Čísla jsou různá, ale můžeme je shrnout jedním slovem: mnoho. Rozloha ostrova je asi 43 hektarů a podle studie provedené ekology v roce 2002 zde bylo asi 55 hadů na hektar, tedy více než 1200 exemplářů. Jiná čísla hovoří o jednom výtisku na metr čtvereční, tedy více než 2000 výtiscích.

Zakázané návštěvy

A Brazílie zakázala návštěvy ostrova, protože jinak to být nemohlo a mohou tam jen vědci, kteří mají patřičná povolení a dodržují péči, kterou prostředí vyžaduje. Prochází tudy i personál brazilského námořnictva.

počet kobra Postupem času to začalo klesat, před pár lety jich bylo více než 4000. A proč ubývalo? Mimo jiné kvůli nemocem a také kvůli lovcům, kteří riskují, že je budou lovit, protože jejich jed, ačkoli je smrtelný, má léčivé vlastnosti. Kromě toho jsou někteří také ochotni zaplatit za tento ohrožený druh hada až 30 tisíc eur.

nebezpečné ostrovy

Wikimedia Commons | Itanham Municipality, CC BY

Jak by tomu mohlo být jinak pro prokleté místo, i jméno ostrova má černá legenda: Věří se, že za svůj název vděčí skutečnosti, že oheň byl vyroben k zabíjení hadů. Jiné legendy říkají, že před dokončením majáku zemřelo na ostrově až 30 lidí a dokonce celá rodina zemřela na uštknutí hadem.

Možná nám příroda prostě posílá varování, jedno z těch, které moc neposloucháme nebo že dáváme pozor, až když je pozdě: pokud je ostrov skalnatý a žijí na něm jen hadi, možná ano. Bez člověka, který by sem šel založit luxusní resort, že?

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments