Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalČínský systém bydlení žene nahoru ceny bydlení - Idealista / novinky

Čínský systém bydlení žene nahoru ceny bydlení – Idealista / novinky

Spleť elektrických drátů, zdi oprýskané a poškrábané reklamami, harampádí hromadící se na schodech: to jsou ‚vlastnosti‘ Jedna z nejdražších čtvrtí v PekinguCena za metr čtvereční je asi 15 000 eur.

postavený v osmdesátých letech, Okres Dongzhongjie č. 42 Je to dědictví dělnické minulosti čínského hlavního města, jehož holé cihlové zdi a betonová schodiště mu dodávají nedokončený vzhled. Dvůr je úzký prostor, bez zeleně, který je téměř celý obsazen auty.

Existuje však jeden detail, který dělá toto místo atraktivní: jeho původ Zde dává dítěti kupujícího, Místo v jedné z nejlepších základních škol v PekinguShige Xian.

Xing, místní realitní agent, vysvětluje Luse, že studenti této školy „mají s větší pravděpodobností přímý přístup na prestižní pekingskou Erzhong (pekingská druhá střední škola)“.

Beijing Erzhong přijímá každý rok asi 800 studentů.

Tak v tom běžící blok75metrový T2 bude stát 8,5 milionu jüanů (1 234 700 eur). “A prodává se velmi dobře!” To je to, co Xing zaručuje.

Průměrná hodnota nemovitosti Více než 20násobek průměrného ročního platu obyvatel


Autor fotografie Jimmy Chan @Pexels

Vysvětluje jev částečně, Původ čínské realitní bublinykterý se nyní začíná zmenšovat poté, co čínská vláda požadovala od sektoru vyšší ukazatele likvidity.

A Kolaps skupiny Evergrandedruhý největší stavitel domů v Číně, je nejcharakterističtějším případem, ale desítky dalších čínských realitních skupin v posledních měsících zkrachovaly nebo zakolísaly.

Poměr mezi cenou nemovitosti a hodnotou nájmu patří v asijské zemi k nejvyšším na světě, což ukazuje na negativní návratnost investovaného kapitálu. V Pekingu nebo Šanghaji Průměrná hodnota nemovitosti Činí zhruba 23násobek průměrného ročního platu rezidentů.

Částečně je to způsobeno napjatým čínským kapitálovým trhem: sektor nemovitostí tvoří obrovský podíl na bohatství čínských rodin – podle různých odhadů asi 70 %.

Čínský systém omezeného pobytu „Hukou“ pomohl nakrmit bublinu bydlení

Ale je to také omezený výsledek ubytovací systém země, známé jako „Hoku“, který omezuje přístup k veřejným službám na místo, kde občan vlastní majetek hodnota majetku Na něčem méně realistickém, než je míra návratnosti aktiv.

tr Nemovitosti v Pekingu nebo Šanghaji Zaručuje tedy přístup k místnímu vzdělání a systému sociálního a zdravotního zabezpečení s vyššími standardy než v jiných městech v zemi, kde jsou regionální rozdíly stále vysoké. v porovnání ,venkov hukou Poskytuje pouze přístup k zemědělské půdě a špatným vzdělávacím nebo zdravotnickým strukturám.

  • „Systém ‚Hokou‘ tvoří ‚neviditelnou zeď‘ v čínských městech: migrující pracovníci na jedné straně a místní obyvatelé na straně druhé,“ shrnuje čínský akademik Chen Cheng.

A vzdělání dětí ocení zejména čínské rodiny.

Skutečný příklad Číňana, který vyměnil větší dům za menší a dražší, aby mohl vzdělávat svou dceru

Prodával se například čínský Zhang Jian byt 110 metrů čtverečních, kde žil 10 let, severně od Pekingu, za 230 tisíc eur, a koupil T1 o rozloze 56 metrů čtverečních v centru hlavního města za 340 tisíc eur.

“Nechci, aby moje dcera byla tak nevzdělaná jako já,” vysvětluje Lusa.

Z téměř deseti milionů teenagerů, kteří letos složili Gaokao – čínskou přijímací zkoušku na vysoké školy – bylo 3,25 milionu schopno vstoupit na univerzitu. Těch se podařilo získat jen několik tisíc volné místo na univerzitě starší čínština, Zajistěte si dobrou kariéru nebo akademickou budoucnost.

Tváří v tvář těmto číslům Zhang Jian okamžitě provede výpočty. “Utratil jsem málo peněz,” přiznává. “Ale pokud moje dcera nepřijde dobrá školaZtráty budou na celý život,“ poznamenává.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments