Wednesday, September 21, 2022
HomeInternationalBrusel je na vzestupu - Idealista / novinky

Brusel je na vzestupu – Idealista / novinky

A květinový koberec on je Technická instalace Koná se každé dva roky na Grand Place v BruselSkládá se z koberce květin o délce 77 metrů a šířce 24 metrů. Vydání 2022 probíhalo od 12. do 15. srpna a oslavilo – s ročním zpožděním kvůli pandemii – 50. výročí prvního vydání v roce 1971.

Každé vydání obsahuje specifické téma. U příležitosti 50. výročí prvního vydání bylo v roce 1971 rozhodnuto navrhnout reinterpretaci koberce. Etienne Stutmas. Tématem toho roku bylo arabeska, obsahuje geometrické motivy inspirované dekorativním stylem typickým pro mešity: všechny prvky v původním návrhu se objevují i ​​v návrhu z roku 2022, včetně svatého Michaela Archanděla a belgického lva. Arabeska byla obchodní značkou Etienna Stautemase, který ji používal až do své poslední jednoduchosti, která byla vyrobena v roce 1998.


Mastershot

Příprava trvá dva roky až čtyři dny květinový koberec: Po několik měsíců pěstitelé pečují o begónie a jiřiny pro použití při tkaní. Když je správný čas, přesunou květiny co nejrychleji na okraj náměstí Grand Place.

instalovat květinový koberec Návrh je přenesen v “životní velikosti” na bavlněné plátno. Stovky dobrovolníků vyplňují obří formulář a věnují pozornost různým odstínům květin: Příprava trvá několik dní.

květinový koberec 2022

Gaston Batstini

Begonia byla oblíbená květina Etienna Stautemy. Zajišťuje dlouhou dobu květu a širokou škálu barev a odstínů. Bylo použito cca 464 m2 begonie koberec 2022což odpovídá 140 000 květin.

Navíc begónie, Tapis de Fleurs se skládá z přibližně 225 000 jiřin, což není méně než 563 metrů čtverečních. Nechybí ani zářivě černé, modré a zelené barvy, barvené přírodními, ekologickými a rostlinnými barvivy. Na zhotovení okraje koberce bylo použito 88 m2 rolí trávníku.

A květinový koberec Vždy byla magnetem pro všechny milovníky květin, ale je také velmi oblíbená mezi turisty, kteří se na Grand Place hrnou fotografovat a prohlížet si scenérii.

květinová podložka

Mastershot

velkolepé místo

Gaston Batstini

květinový koberec

Gaston Batstini

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments