Wednesday, September 21, 2022
HomeTravel8 letní péče o domácí mazlíčky — idealista/novinky

8 letní péče o domácí mazlíčky — idealista/novinky

v dnešní době Domácí mazlíčci jsou jako členové rodiny a o tom není pochyb. S horkými dny to však mnoho majitelů nemá jednoduché cestování s domácími mazlíčky vhodně.

V tomto článku jsem vytvořil malý seznam péče o domácí mazlíčky v létě, ať už na cestách po republice, v zahraničí nebo když trávíte více času doma.

1. Domácí mazlíčci by měli pít hodně vody

Trvalá hydratace domácích mazlíčků je to první krok k udržení jejich zdraví v horkém období, protože to pomáhá regulace tělesné teploty. Podle veterinářů by psi a kočky měli přijmout 80 až 100 ml vody na kilogram za den.


Unsplash

jako takový je důležitý pomozte psovi vypít hodně vodya jedním z nejlepších triků je nechat několik napáječek s sladkovodní Domov. Některým hravějším zvířatům také nevadí ohlodávat kostku ledu, i když by se to mohlo na první pohled zdát složité.

2. Chraňte zvířata před slunečním zářením

Stejně jako lidé, stejně domácí zvířata musí být chráněna před slunečním zářením, zejména ve chvílích, kdy je to nejintenzivnější. Od přírody budou zvířata vždy hledat u vás doma stinné místo, ať už pod postelí, na stole nebo uvnitř psů.

pes ve stínu

Unsplash

Každopádně to může být relevantní aplikujte opalovací krém na domácí mazlíčky – v oblastech, jako je nos, uši nebo břicho. V praias akceptuje domácí mazlíčky nechte svého psa v klidu vykoupat a užívejte si společnost vašeho zvířete.

3. Pečujte o své tlapky!

Věděli jste, že teplota asfaltu je vždy vyšší než teplota vzduchu? Je důležité vzít svého psa na procházku během chladnějších hodin, abyste se vyhnuli popáleniny tamponu.

Můžete např. vezměte svého psa ráno na procházku nebo na konci dne. Věnujte pozornost zejména plemenům psů s plochým nosem jako např Francouzští nebo angličtí buldocikteří mají velké potíže s dýcháním při vysokých teplotách.

4. Ubrousky pro domácí mazlíčky: jak je používat k osvěžení

Teplo je synonymem pro nepříjemné pachy, které se velmi rychle šíří domem. na ubrousky pro domácí mazlíčky pomáhají čistit nečistoty a jsou velmi pohodlné.

Toto je nezbytný doplněk pro majitele psů a koček. Pro dezinfikovat tlapky vždy byste to měli dělat jemně a bez přemrštěnosti se svým přítelem.

Měli byste také použít jeden ubrousek na každou tlapku a další na srst a oblasti kolem obličeje. Pro hlubší čištění je vhodnější vykoupat mazlíčka vhodným šamponem a voda by měla být vlažná – mezi 30 a 35 stupni.

5. Chladící podložka: řešení pro psy a kočky

Není to příliš známé řešení, ale slibuje ochranu malá domácí zvířata E před nadměrným horkem, a to díky psům i kočkám.

chladící podložka pro domácí mazlíčky

Unsplash

před zakoupením jednoho chladící podložkaměli byste zkontrolovat, jaké velikosti potřebujete, aby se váš pes nebo kočka cítili pohodlně.

Můžete sledovat velikost postele, na které ležíte, nebo měřit plochu, kde váš čtyřnohý přítel tráví nejvíce času, aby si náhodou nemusel přesedlat. Jedním kliknutím můžete kupte si chladící podložku pro psy a kočky online v různých obchodech nebo dokonce v supermarketech.

6. Stříhání místo úplného stříhání srsti

Ostříhejte psům srst Je to běžný letní zvyk pro ty, kteří mají pudly, zlaté retrívry nebo shih-tzu. Nicméně místo toho úplně ostříhat srst Je lepší zastřihnout konečky nebo jen vykartáčovat, když si všimnete, že je po domě hodně chlupů. Vlasy tak neztrácejí svou funkci a nadále pomáhají s vaší termoregulací mazlíček.

7. Vnitřní odčervení: u psů a koček

Vedro je více než dostatečný důvod výskyt blech a klíšťat na vašich zvířatech. V prostorách domu, kde zvíře odpočívá, se mohou objevit i mouchy a komáři. Všichni tito škůdci jsou přenašeči nebezpečných chorob a alergií.

odčervovač pro domácí mazlíčky

Unsplash

V každé lékárně nebo veterinární ambulanci je možné koupit externí odčervení pro psy a kočky, ale je lepší podat žádost znovu vnitřní odčervovač v teplých měsících. Jsou prioritou a bojují proti možným situacím anémie a parazitů. Vy vnitřní odčervovače jsou komerčně dostupné jako pasty nebo orální tablety.

8. Cestování s domácími mazlíčky: co je třeba zvážit

Když se připravíte letní dovolená se svým čtyřnohým parťákem určitě hledejte hotely popř prázdninové domy vhodné pro domácí mazlíčkyudělejte si rezervaci a jste připraveni vyrazit.

Jít cestovat autem se svým mazlíčkem? Při parkování v obslužných zónách je vhodné nechávat pootevřené okno, přece jen nikdo nechce, aby jeho mazlíček zemřel udušením v horku. Kromě toho byste měli hledat nejlepší způsob, jak to udělat přeprava zvířataby cesta probíhala hladce.

cestování s domácími mazlíčky

Unsplash

Co takhle cestování letadlem ujistěte se, že to u vašeho mazlíčka nevyvolává úzkost. Například byste ho neměli uklidňovat, pokud cestujete ve sklepě. Doporučujeme vám přečíst si všechny podmínky přeprava domácích mazlíčků v letecké společnosti, se kterou se rozhodnete cestovat.

V neposlední řadě, potřebné doklady pro cestování s domácím mazlíčkem (pes, kočka nebo fretka) v Evropské unii jsou:

– Cestovní pas mazlíček Evropské unievydává pověřený veterinární lékař;
– mikročip nebo čitelné identifikační tetování, jehož aplikace je možná do 3. července 2011;
– Očkováno proti vzteklině jednou z vakcín schválených Generálním ředitelstvím potravin a veterinárního lékařství.

Jsme si jisti, že tento tip poslouží jako letní návod na přežití pro ty, kteří mají domácí mazlíčky a jsou trochu zmatení. V případě dalších otázek se obraťte na svého veterinárního lékaře.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments