Wednesday, September 21, 2022
HomeTravel4 místa k pozorování fauny a flóry Portugalska — idealista/novinky

4 místa k pozorování fauny a flóry Portugalska — idealista/novinky

Od severu až po jih Portugalska je možné najít místa jedinečné krásy, kde je možné pozorovat přírodu v její plnosti. na Přírodní rezervace jsou chráněná území s velkým environmentálním a krajinným potenciálem, které je nutné zachovat tak, aby byla zachována jejich rozmanitost fauna a flóra zůstává neporušená a v souladu s Člověkem.

Z tohoto důvodu jsme se vydali na cestu do 4 přírodních rezervací v Portugalsku, které stojí za to poznat, ať už jste na dovolené nebo víkendovém pobytu. Odvažte se objevit tato kouzelná zákoutí a nechte se pohltit přírodou.

1. Přírodní rezervace ústí řeky Sado

2. Přírodní rezervace ústí řeky Douro

3. Přírodní rezervace Serra da Malcata

4. Přírodní rezervace Sapal de Castro Marim a Vila Real de Santo António

Přírodní rezervace Sado Estuary

nachází se č.p Okres Setubal a pokrývá několik obcí, jako je Palmela, Alcácer do Sal a Grândola druhé největší ústí v Portugalsku. Na ploše 23 971 hektarů zde lze pozorovat různé formy kontaktu země a vody.

Ústí Sado je „domovem“ několika měkkýši a nespočet ryb, kde již bylo možné identifikovat sto druhů velmi biologicky zajímavých. Je také jedním ze tří hlavní portugalské mokřady velmi důležité pro vodní ptactvo.


Wikimedia Commons

A jistě jste již o tomto ústí kvůli unikátu slyšeli rezidentní populace delfínů která využívá ústí ke krmení, chovu a potěšení návštěvníků.

Najděte si ubytování v Setúbalu a využijte příležitosti zaznamenat každý okamžik. A dokonce můžete využít příležitosti vyrazit na pláž, ke které jsou Troia a Arrábida velmi blízko.

Prohlédněte si další ubytování v destinaci Setubal

Přírodní rezervace ústí řeky Douro

Míříme k jižnímu břehu řeky Douro, směrem k obci Vila Nova de Gaia pojďme poznat toto místo s 62 hektary, které si zachovává bohatou biodiverzitu, je místem potravy a odpočinku pro několik druhů stěhovavých ptáků.

Toto je možné navštívit Přírodní rezervace ústí řeky Douro a následovat rozmanitost fauny a flóry, ale vždy se snaží rušit zvěř co nejméně. Za tímto účelem jsou dvě hvězdárny přístupné chodníky, které svým návštěvníkům zaručují bohatý smyslový zážitek stimulující všechny smysly.

ústí řeky Douro

Wikimedia Commons

Zrak oslní paleta barev, tónů a odstínů světla/stínů, sluch zbystří zvuky okolního prostředí a čich si zachová vůně rostlin a zvířat.

Pokud chcete vidět svět jinýma očima, využijte pár dní odpočinku k výletu do ústí řeky Douro.

Najít ubytování ve Vila Nova de Gaia

Prohlédněte si další ubytování ve městě Vila Nova de Gaia

Přírodní rezervace Serra da Malcata

Mezi vesnicí Penamacor a městem Sabugal, hned u hranic se Španělskem, leží Přírodní rezervace Malcata jedná se o chráněné území o rozloze 16 348 hektarů. Bylo stvořeno, aby bylo útočiště nejohroženější kočky na světě: Iberský smích, který se stal jedním z nejvýznamnějších „ekologických“ projevů realizovaných ve společnosti.

Ohrožený Iberský se směje

Wikimedia Commons

Nehledě na to, že má jako svůj symbol na Iberský smíchzde lze nalézt další významné druhy jako např kočka divoká, prase divoké, liška obecná, genet a čáp černý, druhý je vzácný druh v Portugalsku. Všichni jsou zde zastoupeni druhy obojživelníků existující v pevninském Portugalsku.

Pokud chcete zažít jiný zážitek a pozorovat různé druhy zvířat v jejich divokém stavu, nemůžete minout přírodní rezervaci Serra da Malcata.

Najděte si ubytování v destinaci Guarda

Prohlédněte si další ubytování v destinaci Guarda

Přírodní rezervace Sapal de Castro Marim a Vila Real de Santo António

A první přírodní rezervace vytvořená v Portugalsku proběhl v roce 1975 a je jedním z nejvýznamnějších mokřadů v Portugalsku. Účel vytvoření tohoto Přírodní rezervace zůstat s ochrana přírodyzaručení rovnováhy ekosystémů a zlepšení životních podmínek obyvatel.

Blízko úst Řeka Guadianana jihovýchodě Algarve se rozkládá na ploše 2 300 hektarů přes obce Castro Marim a Vila Real de Santo António. Je uznáván jako útočiště několika druhů fauny a flóry a jako průchod a hnízdiště pro četné vodní ptactvo.

Přírodní rezervace Algarve

Wikimedia Commons

Kromě vlhké oblasti zahrnuje také suché oblasti pro zemědělské využití a oblasti, které odpovídají svahům pohoří Algarve, s živočišných a rostlinných druhů vlastní. Probíhá zde také několik lidských činností souvisejících s přítomností vody, jako je rybolov a chov ryb.

Užijte si volný čas k prozkoumání tohoto zachovalého místa a užijte si krásu jeho krajiny.

Najděte si ubytování v Castro Marim a Vila Real de Santo António

Zobrazit další ubytování v Vila Real de Santo António

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments